İnşaat Sonrası Moloz Temizliği

İnşaat Sonrası Moloz Temizliği

İnşaatınız bitirdiniz fakat inşaat alanınızın molozlarla kaplı olduğu gördünüz. Alçı , sıva , boya atıkları tüm inşaatınızın her yerinde . İnşaatınızı bu şekilde pazarlamanız mümkün değil. Kaba atığın inşaatınızdan hızlıca uzaklaştırılması gerekmekte.

Moloz ve diğer atıklar nasıl toplanmalı

İnşaatınıza ait tüm moloz ve atıklar dikkatlice tasnif edilmeli ve dikkatlice atılmalıdır. Çimento, boya , alçı gibi malzemeler ve bu malzemelerin tozlarına uzun süreli maruz kalan kişiler bazı sağlık problemleri ile karşılacaklardır.

İş güvenliği sektörde en çok dikkat çeken özelliğimiz. İnşaat sonrası moloz atığı toplama işlemi öncesi ekip toza karşı gerekli önlemleri alır. Eldiven , toz maskesi gerekli görülürse gözlük ve özel kıyafet giyilir. Molozun toplanması esnasında oluşabilecek tozlanmaya yönelik önlemler alınır. Moloz dikkatlice özel araçlarla inşaat alanından uzaklaştırılır. İçeriğine göre belediyelerin izin verdiği alanlara dökülür.

İnşaat sonrası temizlik hizmeti neden bizi tercih etmelisiniz

İnşaat sonrası temizlik iş güvenliği önemi

Öncelikle inşaat ustası inşaatı yapma konusunda uzmanlaşmış kişidir. Kalıpçıya, boyacıya, sıvacıya, kapıcıya, çatıcıya temizlik yaptırmak hem pahalı hemde sorunlu olur. Konusunda uzman olmayan kişilerin açacağı hasarlar maliyet anlamında çok üst seviyelere ulaşabilir.

İş güvenliği kuralları ve eğitimleri her sektörde her iş kolunun her bölümünde farklıdır. Ortak iş güvenliği prosedürlerinin dışında her dal için ayrı kurallar mevcuttur. Doğru eğitimleri almamış personelin iş güvenliği konusunda yaratacağı sıkıntılar engellenemez.

Tüm personelimiz inşaat sonrası temizlik konusunda özel eğitimlere tabi tutulmuştur. Tüm iş güvenliği eğitimleri verilmiş dikkatle denetime tabi tutulmaktadırlar. Her işi uzmanına bırakırsanız zamandan ve paradan tasarruf etmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir