Tadilat Sonrası Temizlik İpuçları

Tadilat Sonrası Temizlik

Millet olarak yaşam alanlarımızın günün koşullarında dekore etmeyi severiz. Atalarımızın da dediği gibi ‘Aslan yattığı yerden belli olur’ sözü sağlıklı bir ortamda yaşam konusundaki çabalarımızı açıklar nitelikte. Tadilat hakkındaki yazımızda dikkat edilecek hususları tek tek açıklayacağız.

Tadilat öncesi önlemler

Evinizde çalışma yapacak ustalar ne kadar iyi olursa olsun siz önlem alma konusunda usta ile işbirliğine gidiniz. Yerlerinizi , pencere ve pervazlarınızı , kapılarınızı toza,boyaya ve inşaat atıklarıyla kirlenmeye karşı koruyun. Naylon torbalar, bantlar, streç filmler bu işlem için yeterli olacaktır. Tadilat sonrası temizlik öncelikle kirletmemekle başlar unutmayın.

Boya ve alçı çalışması yapılacaksa ahşap zeminlerinizi kesinlikle darbeye karşı koruyacak kaplamalar kullanın. Ustanızın çalışma süresince koruyucu malzemenin düzgün durduğundan emin olmasını sağlayın.

Tadilat sonrası temizlik

Tadilatınızın bitmesini müteakip hızlı bir şekilde temizlik çalışmalarına başlamalısınız. Kir ve kimyasal kir kaldığı yerde bekledikçe çıkarmak zorlaşacaktır. Temizlik çalışmalarınıza doğru kimyasallarla yukarıdan aşağıya prensibiyle başlamalısınız.

Bir uzman firmaya işi verebilirsiniz. Günümüz temizlik anlayışını profesyonel bir şekilde çözüme kavuşturan temizlik şirketleri bulunmaktadır. Tadilat sonrası kusursuz ve hızlı bir temizlik hem paradan hemde zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir