Temizlik Şirketleri Seçimi

Temizlik Şirketi Seçimi

İstanbul her geçen gün yeni yapılaşmanın yaşandığı bir şehir. Şehir plancıları , belediyeler bu hızlı büyümeyi düzenlemede çok büyük sıkıntılar yaşadıkları kesin. Hiç bir kriz , ekonomik durgunluk bu ilerleyişi durduracak gibi görünmüyor.

İnşaat sonrası temizlik şirketleri seçimi

Site inşaat sektöründen tutun en küçük ölçekte evinin tadilatını yapan kişiye kadar. İşlerin tamamen bitmesi için temizlik hizmeti almak zorundadır. Burada müşteri daha önce hiç kullanmadığı bir hizmeti bulmak zorundadır. Klasik çözüm yöntemlerinin aksine insanlar google arama motoru üzerinden bir çok özellikte hizmet sağlayıcıya ulaşabilmektedir. İnşaat sonrası temizlik şirketi seçerken dikkat edilecek hususları başlıklarla açıklayalım.

Kurumsal kimliğe sahip firmalar olmalı

Temizlik hizmetini alacağınız firmanın köklü bir geçmişinin yanı sıra kurumsal kimliği olmalıdır. Size verilecek hizmet için ücretsiz keşif yapmalı. Bunu müteakip yapılacak hizmetin detaylarını içeren bir fiyatlama raporu sunmalıdır. Hazırlanan raporda tüm detayla yazmalı , işin bitirilmesi öngörülen süre açıkça belirtilmelidir.

Referansları incelenmeli

İş yapacağınız temizlik şirketi daha önce hangi firmalarla yada kişilerle çalışmış öğrenmelisiniz. İmkanınız ve zamanınız varsa daha önce çalışılan firmalardan görüş alınmalıdır. Böylece çalışılacak firma hakkında bir öngörü oluşmuş olacaktır. Bir iki referansı olan firmalar yeni kurulmuş firmalardır ve yapılacak temizlik hizmeti istenilen sonucu veremeyebilir.

Fiyat hizmet endeksi çıkarılmalı

En ucuz fiyatı veren değil yapacağı iş ve fiyat endeksi en uygun firmayla çalışmalısınız. Temizlik sektörü sağlıklı yaşam alanlarının oluşturulmasında en önemli unsurdur. Ucuza kaçmak sonrasında ortaya çıkacak pahalı ve önüne geçilemeyen problemlerin ortaya çıkmasına neden olacaktır. İnşaat temizliği bir inşaat bütçesinin maliyetler tablosunun en altında görünse de oldukça önemli bir husustur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir